Yüklüyor...
Buradasınız:  Giriş  >  Serbest Kürsü

Serbest Kürsü

Kahve Molası‘nda yer alan yazılardan bağımsız, her konuda fikir beyan edebileceğiniz bir köşe burası. Tek koşul DISQUS ile sisteme giriş yapmak. Okumak için üye olmanız gerekmiyor. Ama cevap vereceksiniz, illa ki giriş yapmalısınız.

Selam ve sevgilerimle,
Cem Özbatur


 • erhantigli

  Dostluk ve sevginin gül yağmurunda ıslanalım ve yerlerde sürünmekten kurtulup mutluluğun zirvesine çıkalım. Kucaklasın yüreğimizi gökyüzünün maviliği

 • Fatih

  Anamur muzu varken ithal diye Chiquita muz alıp cari açığın totosuna bir tekme de siz atmayın lütfen.

 • Fatih

  Ayşe Hatun Önal’ın Güm Güm isimli şarkısının ilk olarak remix’ini dinleyip daha sonra orijinalini dinleyince attan inip eşeğe binmenin ne demek olduğunu anladım.

 • Fatih

  Kimsenin inancına karıştığım falan yok istersen Nutellaya tap, umrumda bile değil. Ama secdede 1 saniyeden az duran insanın 3 kere “Subhane Rabbiyel Alâ” dediğine inanmıyorum ben.

 • Fatih

  Asgari ücret 5000 TL olursa (hafazanallah!!!) Cumhurbaşkanı maaşını düşünmek bile istemiyorum. Neyse bizde kaynak çok ya mezarları deşer yine buluruz smile ifade simgesi smile ifade simgesi smile ifade simgesi ha bu arada ekmek 5-10 TL falan olur heralde smile ifade simgesi

 • Fatih

  İktisadiyat – Uzun vade – Boş zaman üzerine…
  Eğer 10$ ın varsa doların 2 kuruş düşmesi seni çok fazla zarara uğratmaz. Ama eğer 1 milyon $ ın varsa bu seni uzun vadede büyük zarara uğratır. Bu durum aynı küçük küçük boş zaman geçirmekle ömrünün sonunda yıllarının boşa gitmiş olması gibidir. ( Bkz :Bütün ömrü boyunca 8 saat uyuyan bir insanın 60 yaşına geldiğinde ömrünün 20 yılını uyumuş olması durumu. ) UZUN ÖMÜR DEĞİL AZ OLSUN KALİTELİ VE HAYIRLI OLSUN !!!

 • Fatih

  Diyetisyenden şok açıklama !!!! ” AÇ KARNINA SOFRAYA OTURMAYIN ” Ulan diyetisyen o Eti Formları koliyle ağzına sokarım senin !!! O ne biçim laf ???!!

 • Fatih

  Cuma namazında sağolsun camimizin hocası toplu dua ederken : “… Bu vatanı bizlere emanet eden MUSTAFA KEMAL ATATÜRK , silah arkadaşları ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. ” diye dua eder. Bir cuma günü yine camide tam da bu duayı ederken yanımdaki orta yaşlı adam ellerini “anti dua” şeklinde ters çevirdi (Bu, dua kabul olmasın anlamına geliyor. ) Namaz çıkışı adama : ” Bu adamcağız öldü gitti. Bu kadar mı nefret ediyorsunuz bu adamdan ? Yazıklar olsun !!! ” dedim. Adam yerin dibine girdi. Ben bu insanların Müslümanlıklarına inanmıyorum. Kusura bakmayın kardeşim.

 • Fikriye Füsun Sülükçü

  Hayat demini aldığında
  Gerçek keyifli anlar başlar
  Bizim gibi faniler için .
  Sevinç ve hüzün göz yaşına ,
  Sımsıkı sarmalayıp büyüttüklerin,
  Sendeki onlar ,onlardaki sen
  Bardağıdır artık demliğinin.
  Ve Şerefe vaktidir
  İnce belliye doldurduğun nefesinin

  19 Şubat 2017
  Fikriye