Yüklüyor...
Buradasınız:  Giriş  >  KAHVE MOLASI  >  EDİTÖRDEN  >  Okumakta Olduğunuz Yazı

İttire kaktıra ateist yapacaksınız Allah’ın izniyle!?!

Yazar:    /  09 Ocak 2015  /  Yorum yok

Aklı başında birşeyler yazayım diyorum ama insan da akıl mı bıraktılar. Söylenecek herşeyi söylediler ama nafile. Bizler tuttuğunuz yol, yol değil dedikçe bilendiler, bilendikçe hırçınlaştılar, hırçınlaştıkça vahşileştiler. Artık akılla değil dürtülerle hareket ediyorlar. Öyle hayvani dürtüler de değil üstelik. Hayvana has olsa, doyunca bırakırlar misal. Ama bunlar doymak nedir bilmiyor. Vuruyor, kırıyor, öldürüyor, katlediyor, ırzına geçiyor ama iflah olmuyorlar.

Fransa’da ki vahşeti kınayan kınayana. Özünde kınayanlar olduğu gibi, “ama” lı cümlelerle terörü lanetliyenler de gırla. Mesela büyüklerimiz, maşallah hepsi birer terör düşmanı. Hani bilmesek bizi de yiyecekler. Fransa’daki karikatürist katliamına lanet okuyanların Sivas’ta insan yaktığı, ödül olarak vekil olduğu bile henüz belleklerimizde taze değil mi? Onikincinin yanında çanta gibi taşıdığı yeni akit denen paçavranın attığı manşetlere bir bakın, orada insan beyninden çıkmış her hangi bir kırıntı var mı? Nijerya’da, Suriye’de, Allah adını dilinden düşürmeden ırza geçen, kafa kesen, yağmalayan hep bu ne idüğü belirsiz yaratıklar değil mi? Peki Nijerya’ya uçakla silah gönderip boko haramı bir kasabayı yok edecek hale getiren, Suriye’ye TIR’larla silah gönderip sonra 3 maymunu oynayan bizim büyüklerimiz değil mi?

Bilahare, birlikte pisledikleri kap devrilince birbirlerine düşman olanların, eldeki delilleri bile imha etme cüretini gösterirken, hırsızlıkları ayniyle vaki, sabık bakanların yargılanmasına bile tahammül göstermemeleri, en tepeye kadar uzanmasın yoksa yanarız diyerek hepimizi salak yerine koymaları ve bunu da bir demokrasi oyunu gibi yememiz için önümüze koymaları gerçek değil mi?

“Bu” İslam değilmiş, kimse kendini kandırmasın, İslam da, din de, müslüman da bu. Şu anda “gelse de huzura ersek” dedikleri o şeri hükümlere bağlı kalarak boğaz kesiyor bu aşağılık yaratıklar. Kutsal kitabı kendilerince yorumlayıp günah değil sevap işlediklerine inanıyorlar. İşin doğrusu, bunların inandıkları İslam, bizim Cumhuriyet tarihi boyunca inandığımız din değil, önce bunda anlaşalım. Laik Cumhuriyet kimsenin ibadetine karışmadığı gibi, sınırları belirleyip, bugün içine düşülen karanlık kuyunun da üstünü örtmeyi beceriyordu. Ama ne zaman ki, bugün iktidar olanların oyuncağı oldu bu memleket, işte o zaman kuyunun kapağı açıldı, etrafında ne var ne yoksa içine düştü, düşmeye de devam ediyor.

“İslamophobia”, aman ne güzel bir kavram. Onikincinin karısı bile ebadına bakmadan bu kelimeyi kullanıyor. İslam’dan nefret edenlerin, ta 1991 de yarattığı bir kavram İslamofobi. Ama çokça kullanılır olması son 10 yıla denk geliyor. Tüm müslümanların mağduriyetleri bu kelimeye bağlanıyor. Oysa bir kere de çuvaldızı kendine batır birader. Neden düşman bunca insan sana. Yeri geldiğinde senin bile lanetlemek zorunda kaldığın durumlar Batı Dünyasında nasıl yankılanır sanıyorsun? İşte sonunda, döner dolaşır dün yediğin hurmalar gelir seni tırmalar.

Hiç bir zaman iyi bir inanan olmadım. Aklın süzgecinden geçmiş kutsala inanırım, inanmadıklarıma da saygı duyarım. Ama ölçüm, aklın süzgecinden geçmesi. Oysa bakın Cemil Çiçek bile isyan ediyor ve “Bizim müslümanların en az kullandığı kısmı aklı!” diyor. Eee kusura bakmayın ama aklı yerine başka kısmını kullanan da benden saygı sevgi beklemesin.

Fransa’da olanları olanca gücümle bağırarak lanetliyorum. Memleketimde buna alkış tutanlarla, “Ama” ların arkasına saklananları ise nefretle kınıyorum. Hala en cüretkar şekilde “Üniversite” yerine “Külliye” denmesini isteyenlere ise sadece korkuyla bakakalıyorum. Beni ve bu memleketi, böylesine içinden çıkılamaz hale getirenlerin defolup gittiği günlerin hasretiyle yanıp tutuşuyorum. Kalın sağlıcakla, kalabilirseniz…

Bir sonraki sayıda buluşuncaya kadar bulunduğunuz yerden bir adım öne çıkın. Sevgiyle…

Cem Özbatur

The following two tabs change content below.
Editör

Editör

Editör

Latest posts by Editör (see all)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

RTE PARTİ

Devamı →