Yüklüyor...
Buradasınız:  Giriş  >  KAHVE MOLASI  >  EDİTÖRDEN  >  Okumakta Olduğunuz Yazı

Hormonlu aydınlar!…

Yazar:    /  13 Nisan 2015  /  Yorum yok

Epeydir yazmıyorum. Elim klavyeye gitmiyor. Ama bakıyorum elinin kalem tuttuğuna inanan herkeste bir afra tafra. Seçim yaklaşıyor ya, gene bir CHP saldırısı, gene mesnetsiz HDP bezirganlığı. Bakınız akp demiyorum ve bundan sonra da demeyeceğim. İndimde tüm saygınlığını yitirmiş tepelerle, akıldan nasibini almamış çukurlarla bir işim yok artık benim. Hele ki, tüm varlığını iktidar hoyratlığına perçinlemiş bir yönetimin bundan sonra her yola başvurabileceğini bilmek beni onları anmaktan alıkoyuyorsa.

Ben kurtuluşun yollarını arıyorum. Çocuklarının üçte ikisi sınırların dışında olan biri olarak, onlara canı gönülden, dönün memleketinize ve ekmeğinizi burada arayın demek, kalan birini sınır dışına göndermek zorunda kalmamak istiyorum.

Bunun tek koşulu, dönülmez akşamın ufkundan önce bu gidişata, bu karabasana dur demek. Saray soytarılarınca sergilenen bir Karagöz-Hacivat oyunuyla değil, gerçek değerler üzerine oturmuş demokratik hak ve özgürlükler ile bunlardan kurtulmaktan başka çaremiz yok. Çare seçim. Çare, bu gidişata dur demek isteyenlerin asgari müştereklerde buluşması. Çare, anlamsız, mesnetsiz çekişmeleri bir kenara bırakıp , birbirini yemeden, enerjimizi milleti aydınlatmaya harcamak. İşte tam da bu nedenle, hedefimde “aydın” kimliği taşıyan ama bu memlekete 12 yıldır en büyük ihaneti yapanlar var.

Eyyy, her seçim öncesi, CHP’ye yüklenmeyi boynunun borcu bilip, “B.ktan muhalefet” goygoyculuğuna soyunanlar, nedir muhalefetten beklentiniz? Milleti en iyi temsil eden vekil profilleri mi? Başkan sultasından arınmış, ne istediğini bilen bir parti mi? Kadroları, projeleri, çözüm önerileri hazır bir muhalefet partisi mi? İktidara hazır ve arzulu olduğunu ilk ağızdan haykıran bir parti mi? Yolsuzluğa, düzenbazlığa, soytarılığa prim vermeden sadece yapacaklarını anlatmaya odaklanmış bir parti mi? Saldırmaktan başka yolu kalmamış iktidarın oyununa gelmeyip, sakince neden oylarımıza talip olduğunu anlatan bir parti mi? Fukara edebiyatı yapmadan, ezilenlerin sesi olmaya hazır, emeklinin, işçinin, memurun, esnafın, herkesin öncelikli problemlerine çözüm üreten bir parti mi? Bu memleketin temel değerlerine, Cumhuriyete, Atasına sahip çıkan bir parti mi? Cevaplarınız evetse, işte o parti CHP.

Ben parti üyesi değilim ama tarafım. Bu şaşkın dönemi bitirmeye aday tek partinin CHP olduğunu biliyorum. 70’li yıllarda; “Bu memlekette devrim olacaksa önce CHP iktidar olmalı.” dediğimiz gibi, bugün de, “Eğer bu zihniyete pabuç bırakmak istemiyorsak oylarımız CHP’ye!” diyoruz.

550 vekilin %85’i örgüt tarafından bizzat belirleniyorsa durup bir düşünmek lazım. Genel başkanın bile ön seçime girdiği bir partinin hala halktan kopuk olduğunu söylemek için elimizi vicdanımıza koymalıyız. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı ve o kuş kadar fikirle vatan kurtarmayı şiar edinmişlerin bir kereliğine takkeyi önlerine koyup bir düşünmelerini istiyorum acizane. Ne verdiniz de ne istiyorsunuz? Bırakın bari canla başla çalışanlara engel olmayın. Amacınız üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi bir karar verin artık.

Yeni moda HDP. Aman Allahım, sanki yoktan varolmuş bir lider Demirtaş. Yere göğe koyamadıkları bir filozof. Hele solcu geçinen, ya da sola meyilli hormonlu (Aydınları hormonlu ve organik olarak ikiye ayıran Kocasakal’a selam olsun.) aydınların destek mesajlar yok mu, tam bir trajik komedi eseri. Yahu ne zamandır milliyetçilikle solculuk aynı ata binmiş gidiyor? Türk milliyetçisi ya da ulusalcı olunca tukaka ama Kürt millyetçiliği baş tacı öyle mi? Gerilla(!?) dedikleri teröristlerin özgürleşmesinden ziyade, tüm halkların özgürlüğünü savunuyormuşlar da, biz de kör gözümüzle onları görmüyormuşuz gibi bir hava estirerek oy istemek akıllara ziyan değil mi? Tek istedikleri özerklik, bebek katiline özgürlük olan bir partiye solcu yaftası yapıştırmak ta tam bizlere özgü. Eyy hormonlu aydınlar, biraz olsun organiklerin sesine kulak verin. Olmayacak duaya amin demek yerine, aklın yoluna gelin. Bu konuda Ataol Behramoğlu pek güzel bir yazı yazmış, vakit ayırıp okuyun.

Özetle; Allah aşkına, bir kereliğine olsun, bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmekten uzak durun. Muhalefet aczi varmış gibi davranarak, kendi günahlarınıza kulp bulmayın. İşte size taş gibi muhalefet, işte size şeffaf, dürüst, aklı başında bir lider. Uzun adam kısa adam garabetinden kurtulmak mı istiyorsunuz, alın size adam gibi adam.

Ey hormonlu aydınlar, aklı başında adam olmaya namzetsiniz unutmayın. 8 Haziran varsayımları üzerinde az kafa patlatın. Birkaç yıl sonrasını düşünmeye çalışın. Göremiyorsanız utanmayın, okuyun öğrenin. Korkmayın, yılmayın, sinmeyin!.. Organik beslenmeye geçtiğiniz anda zaten doğruyu bulacaksınız. Haydi kalın sağlıcakla.

Bir sonraki sayıda buluşuncaya kadar bulunduğunuz yerden bir adım öne çıkın. Sevgiyle…

Cem Özbatur

The following two tabs change content below.
Editör

Editör

Editör

Latest posts by Editör (see all)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

RTE PARTİ

Devamı →